PROKURATURA OKRĘGOWA
w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wlkp. 10 lat pozbawienia wolności dla gwałciciela małoletniej pasierbicy

W dniu 6 listopada 2013 roku Sąd Okregowy w Gorzowie Wlkp. skazał na karę łączną 10 lat pozbawienia wolności  52 -  letniego Mirosława K.  za wieloletnie gwałty, dokonywane ze szczególnym okrucieństwem na osobie małoletniej pasierbicy, za znęcanie się nad czwórką  swoich dzieci oraz inne czynności seksualne, których dopuszczał sie wobec innej małoletniej dziewczynki.

Tym samym wyrokiem na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu została  skazana  33-  letnia konkubina Mirosława K., jednocześnie  matka dziewczynki, za pomocnictwo udzielone sprawcy wyżej opisanych czynów. Kobieta doskonale zdając sobie sprawę z dramatu rozgrywającej sie z udziałem córki nie podjęła  żadnych działań zmierzających do zapewnienia jej bezpieczeństwa. Oskarżony przez okres blisko 6 lat gwałcił dziecko zastraszając je groźbami wyrzucami z domu czy też kupując jej drobne upominki w zamian za milczenie. Postępowanie w tej sprawie zostało zainicjowane zawiadomieniem złożonym w październiku 2011 przez dyrekcję szkoły, do której o pomoc zwróciła się pokrzywdzona. Śledztwo w tej sprawie prowadził Prokurator Rejonowy w Gorzowie Wlkp. Oskarżony od czasu przedstawienai mu zarzutu do chwili obecnej przebywa w areszcie śledczym.

Wyrok nie jest prawomocny. Wniosek o jego uzasadnienie złozył prokurator, który zażądał dla oskarżonego kary 15 lat pozbawienia wolności.