PROKURATURA OKRĘGOWA
w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wlkp. Areszty dla podejrzanych o brutalną napaść i zmuszanie kobiet do uprawiania prostytucji.

W piątkowy wieczór /08.11/ policjanci z gorzowskiej Komendy Miejskiej zawiadomieni zostali o brutalnym wdarciu się do jednego z mieszkań na osiedlu Górczyn. Z relacji świadków wynikało, że do lokalu tego weszły trzy osoby. Napastnicy mieli na sobie stroje przypominające policyjne uniformy. Posługiwali się gazem, metalowymi pałkami i przedmiotami przypominającymi wyglądem broń. Przemocą i groźbą zmusili przebywające w mieszkaniu osoby do wydania wartościowych przedmiotów. Krótko po zajściu służby kryminalne KMP potwierdziły, że w tle przestępstwa znalazła się działalność związana ze świadczeniem usług seksualnych, a najście na zakonspirowaną w mieszkaniu agencję nie było przypadkowe.

Pod nadzorem gorzowskiej Prokuratury Rejonowej rozpoczęto czynności związane z ustaleniem i zatrzymaniem sprawców tego przestępstwa. Działania służb dochodzeniowo-śledczych KMP okazały się skuteczne. Już następnego dnia policjanci dokonali zatrzymania 24-letniego Tomasza D. Dzień później ujęta została działająca wspólnie z nim 20-letnia Karolina O. Ostatni z poszukiwanej  trójki, Marcin B.  został ujęty we wtorek 12 listopada. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli odzież, w którą ubrani byli napastnicy oraz metalowe pałki, kastet i atrapy broni. Czynności śledcze pozwoliły również potwierdzić, że zatrzymana trójka ma również na swym koncie także drugie podobne przestępstwo, popełnione kilka dni wcześniej na terenie Szczecina. Dwójce mężczyzn oraz kobiecie przedstawiono zarzut dokonania rozbojów z użyciem przedmiotów przypominających broń, bezprawnego wdarcia do mieszkania oraz podawania się za funkcjonariuszy Policji. Ustalone fakty pozwoliły również zarzucić Tomaszowi D. nakłanianie do uprawiania prostytucji.

Podejrzanym grozi od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu cała trójka spędzi trzy miesiące w areszcie.

Jak ustalono lokal do którego wdarli się sprawcy pełnił rolę zakamuflowanej w mieszkaniu agencji towarzyskiej. Policjanci z KMP idąc tym tropem ustalili dane kolejnych dwóch kolejnych mężczyzn, którzy w odrębnym postępowania usłyszeli zarzuty ułatwiania uprawiania prostytucji.

Zatrzymanym sutenerom grozi do 3 lat więzienia, a decyzją gorzowskiego sądu również oni zostali tymczasowo aresztowani.