PROKURATURA OKRĘGOWA
w Gorzowie Wielkopolskim

Słubice. Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który usiłował przekupić policjantów.


Prokurator Rejonowy w Słubicach skierował do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu Wiesławowi W., któremu zarzucił próbę wręczenia funkcjonariuszom słubickiej KPP w Słubicach w lutym bieżącego roku kwoty 200 Euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w dniu 04.02.2013r. na łączniku dróg K 2 i K 29  w gm. Słubice. Funkcjonariusze słubickiej drogówki zatrzymali do kontroli prowadzony przez oskarżonego zestaw ciężarowy.W jej trakcie policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego. Wówczas Wiesław K. wyjął dwa banknoty o nominale 100 Euro i usiłował wręczyć je policjantom, oczekując w zamian odstąpienai od dalszych czynności. Oskarżony został niezwłocznie zatrzymany a w wyniku badania alkotestem ustalono, iż miał on ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oskarżony przyznał się do winy. Za przypisane mu czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Słubice.Poszukiwany sprawca zabójstwa.

Prokurator Rejonowy w Słubicach rozesłał list gończy za obywatelem Rumunii 39 -letnim Rostasem Sever, który jest podejrzany o dokonane w dniu 22.08.2012r. na stacji paliw, przy autostradzie Świecko- Torzym, zabójstwo swego rodaka Eugena F. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, iż podejrzany może znajdować się poza granicami kraju prokurator skierował również wniosek o wydanie wobec niego Europejskiego Nakazu Aresztowania. Sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypominamy również, iż osobom udzielającym podejrzanemu schronienia lub pomocy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Klikając tutaj możecie Państwo zapoznać się z treścią listu gończego.